15 Sep 2014

2. My favourite everyday eye makeups

Hello again, puddings!

EN: Did you miss me? I'm sorry that new post is showing up two weeks after last one. At this moment I have practice, so 8h I'm at "job" and rest of time I'm just feeling sleepy and tired. But at least my head is full of ideas for next notes. I thought, that this topic will be great one for this moment, because I'm actually making my make-up in morning quite fast, also trying to make it look good and nice. So here are my favourite everyday eye make-ups, with tips and description how to make them! Important info- I'm sorry, that this post may look messy, but blogspot doesn't want to work with me...

PL: Tęskniliście? Przepraszam, że nowy post pojawia się dopiero dwa tygodnie po ostatnim. W tym momencie mam praktyki, więc 8 godzin dziennie spędzam w "robocie", a przez resztą po prostu czuję się senna i zmęczona. Ale przynajmniej moja głowa jest pełna pomysłów na kolejne wpisy. Pomyślałam, że dzisiejszy temat będzie idealny w tym momencie jako, że sama w obecnej chwili jestem zmuszona robić swój poranny makijaż na szybko, przy okazji starając się, aby wyglądał jak najlepiej. Łapcie więc moje ulubione codziennie makijaże oczy, z podpowiedziami i opisem jak je zrobić! Ważne info- przepraszam, jeżeli ten post będzie źle wyglądał, ale blogspot ostatnio nie chce ze mną współpracować...


My "tools" / Moje "narzędzia"

1. My favourite brush with two different endings. I'm bad with using eyeliner, so I'm using ending with thin brush and black eyeshadow. / Mój ulubiony pędzel z dwoma różnymi zakończeniami. Używanie eyelinera nie wychodzi mi najlepiej, więc zamiast niego korzystam z cienkiego zakończenia pędzelka oraz czarnego cienia do powiek.
2. Black eyecrayon. / Czarna kredka do oczu. 
3. Magenta lip crayon, which one I use also to my eyes. It was really hard for me to find eyecrayon in such color, so I decided to use this one. Face cosmetics are soft, so lipcrayon don't hurt my eyes at all. / Kredka do ust w kolorze magenty, której używałam również do oczu. Znalezienie takiego odcienia kredki do oczu było ciężkim zadaniem, więc zdecydowałam się iść na kompromis. W końcu kosmetyki do twarzy zazwyczaj są delikatne, więc kredka do ust nie podrażnia moich oczu. 
4. Black mascara. I used it to make every makeups in this note. / Czarny tusz do rzęs. Użyłam go przy każdym makijażu zawartym w tym wpisie.A. Deep black eyeshadow. / Cień do powiek o głębokiej czerni.
B. Brightening dark purple eyeshadow. / Rozświetlający ciemno fioletowy cień.
C. Brightening dark pink eyeshadow. / Rozświetlający ciemno różowy cień.

D. Brightening pink eyeshadow. / Rozświetlający jasno różowy cień.

Important make-up tips / Ważne makijażowe podpowiedzi

Make base. You don't have to use special eyeshadow base. Just use face cream/foundation and powder. When you'll put cosmetics on base, they will look better and also stay on your face much longer. / Stwórz bazę. Nie musisz używać specjalnej bazy pod cienie. Wystarczy, że użyjesz kremu do twarzy/podkładu oraz pudru. Kiedy nakładasz kosmetyki na bazę, będę wyglądać znacznie lepiej i przy okazji również nie zetrą się tak szybko.Use bright eyeshadow in your eye inner corner. It will make you look more awake. / Użyj jasnego cienia w wewnętrznym kąciku oka. To sprawi, że będziesz wyglądać bardziej przytomnie.

Use eyecrayon on your eye water lines. It will emphasize them. / Użyj kredki na liniach wodnych oczu. To je podkreśli.


CLASSIC BLACK LINE

EN: How you can see, to this make-up I'm not using eyeliner. How I said before, I'm not good with this cosmetic so instead of it I like to use black eyeshadow. I make thin line as close to eyelashes as it's possible. Also, it's good idea to use tip with using eyecrayon on water line. As you can see on picture, thanks to that my make-up looks full, without break between my eye and lower eyelid. I'm also always using bright eyeshadow in my inner eye corner, because I'm always tired :D

PL: Jak widać, do tego makijażu nie używam eyelinera. Tak jak wcześniej napisałam- nie za bardzo potrafię go używać, więc zamiast niego korzystam z czarnego cienia do powiek. Tworzę cienką linię tak blisko rzęs jak to tylko możliwe. Przy okazji w tym przypadku warto skorzystać z podpowiedzi na temat podkreślania linii wodnej. Nietrudno zauważyć na zdjęciu, że dzięki temu mój makijaż wydaje się być pełny, bez przerwy pomiędzy samym okiem a dolną powieką. Zawsze również używam opcji z rozjaśniającym cieniem w wewnętrznym kąciku oka, bo zawsze jestem zmęczona :D

PINK AND PURPLE

EN: Actually this make-up is the easiest one. All you have to do is put dark purple, dark pink and bright pink eyeshadow on your eyelid. This colors perfectly blend into each other's. For better effect I'm also using dark purple eyeshadow on my lower eyelid. Sometimes, when I have more time to "play" with my make-up I add black eyecrayon on water lines to make deeper effect. 

PL: Tak naprawdę ten makijaż jest najprostszy. Jedyne, co trzeba zrobić to nałożyć ciemno fioletowy, ciemno różowy i jasno różowy cienie na powiekę. Akurat te kolory bardzo ładnie wtapiają się w siebie wzajemnie. Dla lepszego efektu używam również ciemno fioletowego cienia na dolnej powiece. Czasami, gdy mam więcej czasu na "zabawę" ze swoim makijażem, dodaję czarnej kredki na liniach wodnych dla głębszego efektu.

BLACK AND MAGENTA

EN: Currently it's my favourite-favourite eye make-up. To this one I use lipcrayon, nr 3 from first photo where I told you why I decided to use it to my eyes. And I really love it, it's so easy to apply this crayon on my eyelid, upper and lower.

PL: Na tą chwilę jest to mój najulubieńszy makijaż. Do jego wykonania używam kredki do ust, nr 3 z pierwszego zdjęcia, gdzie przy okazji wyjaśniłam wam dlaczego się na nią zdecydowałam. I naprawdę ją kocham, jest niesamowicie prosta i przyjemna w nakładaniu na obu powiekach.


EN: After using this crayon for fisrt time I thought, that it looks really amazing with my blue eyes, but it's not enough. So I tried different things and decided, that effect from final photo is perfect for me. In externar corner, on lines made by lip crayon I put black eyeshadow and it made everything. At end I also put bright eyeshadow in inner corner, as always. I even have this make-up today!

PL: Po użyciu tej kredki po raz pierwszy pomyślałam, że wygląda naprawdę niesamowicie z moimi niebieskimi oczami, ale czegoś brakowało. Więc zaczęłam kombinować z różnymi wariantami i zdecydowałam, że efekt z finalnego zdjęcie jest idealny. W zewnętrznym kąciku, na liniach zrobionych kredką do ust nakładam czarny cień do powiek i to jest to! Na koniec oczywiście, jak zawsze, używam w wewnętrznym kąciku jasnego cienia. Nawet dzisiaj mam na sobie ten makijaż!

* * *

EN: I wish I could write more, but I'm trying to end this post since Saturday and I'm just tired and fed up. I hope next one will be easier to build. But I also hope, that you liked this one and you'll find it helpfull. Let me know if you have any special wishes for next post!

PL: Chciałabym móc napisać więcej, ale próbuję skończyć ten post od Soboty i jestem już po prostu zmęczona. Mam nadzieję, że następny będzie znacznie łatwiejszy do stworzenia. Również mam nadzieję, że mimo wszystko ten wpis jakkolwiek wam się spodoba i może okaże się wam pomocny. Dajcie również znać jeżeli macie jakieś specjalne życzenia co do następnego posta!

Bye bye 

8 comments:

 1. Robię identyczny makijaż, różni się jedynie tym, że zamiast różu etc nakładam odcienie szarości. No i nie kreślę linii wodnych.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mi się szarości już znudziły i potrzebowałam dodać sobie kolorów w życiu :3

   Delete
 2. gdybys wytuszowała rzęsy byłoby na prawe ładnie :)
  pozdrawiam

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie bardzo rozumiem, przecież na każdym zdjęciu z gotowym makijażem mam również tusz na rzęsach :--)

   Delete
 3. Super post <3 Pozdrowionka !
  Fajny makijaż

  ReplyDelete
 4. Wszystkie bardzo fajne - ale chyba pierwszy podoba mi się najbardziej!

  ReplyDelete
 5. Świetny poradnik. No niestety ja jestem trochę za młoda na taki makijaż. U mnie kończy się na tuszu i pudrze także. :)

  Zapraszam:
  http://sapphireblog1.blogspot.com

  ReplyDelete